Wycieczka do Disneylandu w Paryżu

Niewiele jest takich miejsc, gdzie zarówno my, dorośli jak i nasze dzieci bawimy się świetnie, aż do utraty tchu 🙂 To oczywiście magiczna kraina myszki Miki, czy Disneyland w Paryżu.

Gdzie znajduje się park rozrywki Disneyland Resort Paris?

Kompleks położony jest na przedmieściach Paryża w miejscowości Marne-la-Vallée – zaledwie 30 km na wschód od stolicy Francji i jest dobrze skomunikowany z centrum miasta (koleją RER  z centrum Paryża ok. 40 minut). Co roku odwiedzany jest przez miliony gości spragnionych atrakcji, a ich liczba przewyższa odwiedzających np. Luwr lub Wieżę Eiffel’a.

Całość zajmuje ponad 80 hektarów, gdzie znajduje się ponad 50 różnorodnych atrakcji, wiele barów, sklepiki, a nawet pole golfowe. W okolicy są także liczne hotele, gdzie można spędzić noc czy dwie. Tak naprawdę bawić się można w 2 parkach tematycznych: Disneyland Park oraz Walt Disney Studios.

Główne atrakcje Disneylandu

Pierwszy z parków, Disneyland Park, to miejsce, gdzie można spotkać ulubione postacie z filmów Disneya. Park ten jest podzielony na 5 krain tematycznych:

Kraina Dzikiego Zachodu,

Kraina Przygód,

Kraina Fantazji,

Kraina Pogranicza oraz

głównej ulicy – Main Street USA – rodem z początku XX wieku.

Wśród wielu atrakcji najpopularniejsze są kolejki górskie Indiana Jones (Indiana Jones and The Temple of Peril) i Góra Wielkich Grzmotów (Big Thunder Mountain) oraz Kosmiczna Góra (Space Mountain – Mission 2). Jest także miasteczko Pocahontas oraz „Piraci z Karaibów” i możliwość rejsu wśród skarbów piratów. Małe księżniczki mogą odwiedzić  Zamek Śpiącej królewny oraz labirynt Alicji w Krainie Czarów.  Poza tym  karuzele, wyprawa statkiem kosmicznym oraz  wiele innych atrakcji gwarantują moc emocji.

Walt Disney Studios– to drugi z parków, gdzie można zobaczyć jak tworzy się filmy, zwiedzić studio filmowe, a także skorzystać z wielu ciekawych atrakcji – obejrzeć pokazy kaskaderskie lub np. spadającą windę w nawiedzonym hotelu Tower of Terror. Ufff…

Praktyczne porady przed wyjazdem Disneylandu w Paryżu:

  • Wyjazd do Eurodisneylandu warto zaplanować wcześniej, najlepiej pojechać poza sezonem.
  • W miesiącach letnich (czerwiec – wrzesień) Disneyland jest oblegany przez turystów, a czas oczekiwania do poszczególnych atrakcji i ceny biletów są wyższe niż poza sezonem.
  • Jeden pełny dzień może okazać się za krótki, aby zobaczyć oba parki. Rekomendujemy dwa parki w dwa dni z noclegiem na miejscu lub w jeden dzień jeden park.

Jak kupić bilety do Disneyland w Paryżu?

Bilety do Disneylandu w promocyjnych cenach dostępne są jedynie w sprzedaży internetowej. Kupowanie biletów na miejscu nie jest ani opłacalne, ani wygodne,  z uwagi na kolejki i ceny, a niektóre rodzaje biletów i promocje nie występują w ogóle w kasach.

Jest bardzo dużo opcji biletów w zależności od tego, ile parków chcemy zobaczyć, w jakim okresie roku i ile dni spędzić w Eurodisneylandzie. Z chęcią odpowiemy na wszystkie wasze pytanie odnośnie wycieczki do Disneylandu. Pod tym linkiem znajdziesz kompleksowy przewodnik po Disneylandzie.

Jeśli zainteresowany jesteś zakupem biletów do Disneylandu zapraszamy do naszego sklepu.

Życzymy niezapomnianych emocji w Disneylandzie!