Jak dojechać do Disneylandu z Paryża i paryskich lotnisk?

Jedyny europejski Disneyland położony jest w podparyskiej miejscowości Marne-la-Vallée. Otwarty w 1992 roku park rozrywki jest najczęściej odwiedzaną atrakcją turystyczną w całej Francji i Europie. Do Parku dostaniemy się z Paryża na kilka sposobów:

 

Pociągiem

 

  • RER ASzybka Sieć Regionalna (oznaczona na czerwono). Kolejka jeździ co 9 min 30 sec. Bilet na szybką kolejkę RER linii A można kupić na każdej stacji w kasie biletowej lub automatach na terenie stacji. Kupowany bilet musi obowiązywać na 5 strefę, w której znajduje się Park Disneya. Dzieci poniżej 4 roku życia jeżdżą bezpłatnie. Zniżka 50% na bilety na metro obowiązuje dla dzieci do 10 roku życia. 

 

 

Start: Paryż (Charles de Gaulle Etoile, Auber, Chatelet Les Halles, Gare de Lyon, Nation)

Meta: Disneyland (Marne-la-Vallée/ Chessy Station)

Cena: ok. 7,50 EUR dla osoby dorosłej

Czas podróży: ok. 35 minut

 

Stacja znajduje się ok. 100 metrów od Parku Disneyland.

Jest to najtańsza opcja dotarcia do Disneylandu. 

 

Pierwszy pociąg z Paryża w kierunku Disneylandu odjeżdża o 5:22 ze stacji Gare de Lyon, ostatni pociąg z Disneylandu odjeżdża o 00:20. Stacja leży przy wejściu do Disney Village i obu parków Disney. 

 

Autem

 

Należy kierować się w stronę „Val d’Europe, Parc Disneyland”, zjazd z autostrady A4, oznaczony numerem 14. Czas dojazdu do Disneylandu zależny jest od dnia tygodnia i godziny wyjazdu. Disneyland Resort Paris oddalony jest od Paryża o ok. 32 km. Jeżeli planujesz wycieczkę od godziny otwarcia Disneylandu (10:00), to warto wyruszyć z Paryża ok. 07:00 rano. W środku tygodnia ruch na autostradzie jest zdecydowanie mniejszy, niż w weekendy.

Na terenie parku znajduje się parking oddalony o kilka minut piechotą od wejścia do Parków Disneylandu lub Wioski Disney (Disney Village). Bezpłatny parking przysługuje jedynie gościom hoteli położonych na terytorium Disneyland Resort Paris. 

 

Cennik parkingu

Opłata za parking na terenie Disneylandu za 1 dzień poniżej. Parkingi nie są strzeżone.

  • samochód osobowy 15 Euro
  • pojazd jednośladowy 10 Euro
  • samochód z przyczepą kempingową 20 Euro. 

 

DOJAZD Z LOTNISKA Charles de Gaulle/Paryż-Orly

Do Disneylandu możesz też dostać się bezpośrednio z lotniska Charles de Gaulle i Paryż-Orly, dzięki firmie Val d’Europe Airports lub prywatnym transportem oferowanym przez nasze biuro.

Czas podróży: 45 minut

Cena: 18 EUR (dla osoby dorosłej) i 15 EUR (dla dziecka)prywatny transport – napisz do nas na paris@wycieczkidofrancji.pl

 

Jak kupić bilety do Disneyland w Paryżu?

Bilety do Disneylandu w promocyjnych cenach dostępne są jedynie w sprzedaży internetowej. Kupowanie biletów na miejscu nie jest ani opłacalne, ani wygodne,  z uwagi na kolejki i ceny, a niektóre rodzaje biletów i promocje nie występują w ogóle w kasach.

Jest bardzo dużo opcji biletów w zależności od tego, ile parków chcemy zobaczyć, w jakim okresie roku i ile dni spędzić w Eurodisneylandzie. Z chęcią odpowiemy na wszystkie wasze pytanie odnośnie wycieczki do Disneylandu. Pod tym linkiem znajdziesz kompleksowy przewodnik po Disneylandzie.

Jeśli zainteresowany jesteś zakupem biletów do Disneylandu zapraszamy do naszego sklepu.

Życzymy niezapomnianych emocji w Disneylandzie!