Wizyta w muzeum w Luwrze — co warto o niej wiedzieć?


Muzeum w Luwrze z całą pewnością możemy zaliczyć do najsłynniejszych muzeów na świecie. Luwr jest dawną rezydencją królewską, jednak od XIV wieku przechowywane są w nim dzieła sztuki. Oficjalnie muzeum zostało otwarte w roku 1793, dzisiaj natomiast możemy znaleźć tam ponad 380 tysięcy dzieł sztuki, dziennie odwiedza je średnio 15 tysięcy osób. To zdecydowanie ważny punkt do zwiedzenia podczas wycieczki do Paryża.

Co znajdziemy w paryskim Luwrze?

Znajdziesz tutaj zarówno rzeźby, jak i obrazy, rysunki, szkice i grafiki, a nawet meble. Cała kolekcja dzieli się na różne sekcje, wśród których znajdziesz m.in. Rzeźbę, malarstwo, rysunek i grafikę, czy też starożytny Egipt. W Luwrze znajduje się szerokie spektrum dzieł sztuki z różnych okresów historii i z różnych kultur.

Oprócz tego w muzeum znajdują się biblioteka, archiwum, różne instytucje naukowe. Nie mogło zabraknąć również pracowni dla konserwatorów i osób zajmujących się odrestaurowywaniem dzieł sztuki.

Co warto wiedzieć chcąc zwiedzać Luwr?

Przede wszystkim, jeżeli planujesz zwiedzać Luwr, to musisz znać godziny otwarcia — najłatwiej je sprawdzić na stronie internetowej muzeum w Luwrze. W chwili pisania tego artykułu muzeum jest zamknięte we wtorki. W środy i czwartki jest otwarte od 9 do 21:45, natomiast w pozostałe dni od 9 do 18.

Cena biletu wynosi 17 Euro, jednak za darmo do muzeum mogą wejść osoby poniżej 18 roku życia, osoby z krajów Unii Europejskiej między 18 a 26 rokiem życia oraz osoby niepełnosprawne. Planując wejście do muzeum, warto zamówić bilet przez internet, dzięki temu unikniesz stania w kolejkach oraz będziesz miał pewność, że danego dnia muzeum jest otwarte.

Polecamy zwiedzanie Luwru w towarzystwie polskiego przewodnika, który opowie ciekawostki, jakich nie znajdziecie w przewodnikach. Zwiedzanie Paryża z polskim przewodnikiem.

Zarezerwuj sporo czasu na zwiedzanie muzeum w Luwrze

Podczas planowania podróży do tego muzeum warto zarezerwować na nią przynajmniej jeden dzień. Liczba eksponatów do obejrzenia jest gigantyczna, a warto nie ograniczać się tylko do słynnej Mona Lisy, ale zobaczyć również mniej oblegane wystawy. Przed wybraniem się do Luwru warto zobaczyć, czy obecnie w muzeum znajdują się specjalne wystawy.

Przygotuj się również na duże tłumy znajdujące się w tym muzeum. Dziennie jest ono odwiedzane przez tysiące osób, dlatego nieraz, żeby zbliżyć się do jakiegoś eksponatu będziesz zmuszony chwilę poczekać.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewodnik po Lazurowym Wybrzeżu, darmowy e-book w PDFDarmowy e-book dla Ciebie!

Przewodnik z najważniejszymi miastami i atrakcjami Lazurowego Wybrzeża.

18 stron, które ułatwią Tobie zwiedzanie Francji.

>> POBIERAM DARMOWY E-BOOK <<

Darmowy e-book z przewodnikiem!