Romantyczny weekend w Paryżu

Jest wiele pomysłów na krótki city break w jednym z miast Europy, ale numerem jeden jest zawsze weekend w Paryżu, zwłaszcza we dwoje. Paryż to miasto o wielu obliczach i  niezliczonych atrakcjach, że można zwiedzać bez końca, i wracać tu wielokrotnie. Oto nasza krótka propozycja na romantyczny weekend w Paryżu.

Początek weekendu na Wieży Eiifel’a

To ona jest symbolem miasta i to do niej większość odwiedzających Paryż kieruje swoje pierwsze kroki. Wieża Eiffel’a z trzeciego poziomu na wysokości 276 metrów oferuje fantastyczny widok na całą stolicęFrancji. Tego nie da się zapomnieć, szczególnie po zmroku, kiedy Paryż mieni się milionami kolorowych świateł. Rozpoczęcie zwiedzania Paryża z  tego punktu, to idealny początek romantycznego weekendu.

Ogrody, Sekwana i kolacja na statku

Wiosną lub jesienią polecamy odwiedzić przepiękny Ogród Luksemburski – miejsce, w którym odpoczywają Paryżanie, ulubionego przez zakochanych i równie chętnie odwiedzanego przez turystów. Naprawdę warto.

Stosunkowo blisko znajdują się także dwie kolejne atrakcje, czyli, zlokalizowana na wyspie, monumentalna, gotycka katedra Notre-Dame i sama rzeka Sekwana, która przecina Paryż na dwa brzegi. To właśnie nad rzeką można pospacerować bulwarami, spotkać bukinistów, spróbować pieczonych kasztanów, albo usiąść w kafejce na lampce wina. Można także popłynąć słynnymi statkami spacerowymi Bateaux-Mouches i zobaczyć miasto od strony rzeki, a nawet zjeść romantyczną kolację we dwoje na statku.

Pola Elizejskie i Luwr

Po przekroczeniu rzeki czekają nas następne emocje, czyli wizyta na Polach Elizejskich (Champs-Élysées). To najsłynniejsza aleja w całej Francji. Spacer po Champs-Élysées warto zacząć od Placu de Gaulle’a (inaczej Placu Gwiazdy), gdzie mieści się słynny Łuk Triumfalny, a po przejściu całej alei (prawie 2km) można trochę odpocząć w Ogrodach Tuileries, skąd już widać Luwr.

Luwr to następna z propozycji i kolejny z symboli Republiki. Dawniej pałac królewski, dziś jest jednym z największych muzeów na świecie, z charakterystyczną szklana piramidą przed samym wejściem.  Choć kolejki bywają tu długie, to zdecydowanie warte są spędzonego w nich czasu. Bo jak, będąc w Paryżu, można nie zobaczyć Mona Lisy, Wenus z Milo czy Nike z Samotraki? My w szczególności, polecamy zwiedzanie Luwru w towarzystwie naszego polskiego przewodnika, który opowie o historii powstania i znaczeniu poszczególnych dzieł sztuki.

Paryż

Montmartre i paryskie życie

Skoro już trochę pozwiedzaliśmy, to można odpocząć i udać się do miejsca magicznego, czyli artystycznej dzielnicy Montmartre– pełnej klimatycznych uliczek i barów winnych, w sam raz dla zakochanych.Umieszczona na szczycie wzgórza, nad wszystkim góruje wspaniała bazylika Sacre-Coeur, do której prowadzą długie schody lub kolejka linowa. To także w tej dzielnicy znajduje się słynny Plac Pigalle i Kabaret Moulin Rouge, jeśli ktoś chce zrobić sobie słynne zdjęcie z wiatrakiem w tle. Dla tych, którzy chcą na żywo zobaczyć show w Kabarecie Moulin Rouge, przygotowaliśmy specjalne pakiety z szampanem i spektaklem.

Paryż

A gdy już to wszystko zobaczyliśmy, to trzeba usiąść na jednym z kawiarnianych tarasów i tak jak Francuzi, bez pośpiechu, delektować się kawą i pomyśleć o następnych wakacjach we Francji.

W naszym sklepie znajdziecie specjalne vouchery wyjazdowe na weekendy w Paryżu oraz bilety do atrakcji paryskich w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do kontaktu.