Najważniejsze atrakcje stolicy Francji, czyli co warto zobaczyć w Paryżu?

Miasto miłości, zakochanych, stolica sztuki — Paryż jest miastem, które posiada niezwykły klimat. Jednak przyciąga ono miliony turystów każdego roku nie tylko ze względu na niezwykły urok, ale również na liczne atrakcje. Jeżeli wybierasz się do Paryża, to warto, żebyś zorganizował podróż do najciekawszych atrakcji tego miasta.

Wieża Eiffla

Jest to konstrukcja będąca symbolem Paryża, być może w dzisiejszych czasach wieżowców nie budzi już takich wrażeń jak kiedyś. Nie zmienia to faktu, że cały czas prezentuje się okazale, a jej szczytu można podziwiać przepiękną panoramę Paryża.

Mimo że widoki z niej są przepiękne, to wieża ma jedną, poważną wadę, a są nią kolejki. Jest to obiekt praktycznie cały czas oblegany przez masę turystów. Jeżeli nie chcesz spędzać dużo czasu w kolejce, to przeczytaj artykuł poświęcony wieży Eiffla na blogu, gdzie znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci uniknąć tłumów.

Katedra Notre-Dame

Jest to jeden z najsłynniejszych obiektów sakralnych kościoła Katolickiego, jednak nawet jeżeli nie jesteś Katolikiem, to warto odwiedzić tę Katedrę. Jest to monumentalny budynek, którego widok zapiera po prostu dech w piersiach. Z pewnością zrobi ona wrażenie na każdym turyście. Ogromne rozmiary, piękne zdobienia — widok katedry Notre-Dame na żywo jest nieporównywalny z tym widocznym na zdjęciach, czy filmach.

Luwr

Jedno z najsłynniejszych muzeów na świecie. Nawet jeżeli nie jesteś miłośnikiem sztuki, to warto odwiedzić to miejsce. Znajduje się tu ponad 300 tysięcy eksponatów z różnych okresów historii i z różnych części świata. Z całą pewnością perłą tego muzeum jest jedno z najsłynniejszych dzieł na świecie, czyli Mona Lisa autorstwa Leonarda da Vinci. Jeżeli planujesz wybrać się do tego muzeum, to przeczytaj artykuł na naszym blogu poświęcony w całości Muzeum Luwr.

Cmentarz Pere-Lachaise

Być może odwiedzanie cmentarzu nie przychodzi do głowy niektórym turystom, jednak cmentarz w stolicy Francji jest niezwykły. Przede wszystkim są pochowane tutaj wspaniałe osobistości, które zaznaczyły swoją obecność w kartach historii, to na tym cmentarzu jest pochowany Fryderyk Chopin. Ponadto pięknie zdobione nagrobki są w pewnym sensie dziełami sztuki.

Disneyland

To jedyny Disneyland w Europie. Jeżeli planujesz do Paryża podróż z dzieckiem, to odwiedzenie Disneylandu jest koniecznością, jednak nawet jeżeli nie będzie z Tobą żadnych dzieci, to warto wybrać się do Disneylandu. Nie bez powodu jest to prawdopodobnie najsłynniejszy park rozrywki na świecie.

Pola Elizejskie i Łuk Triumfalny

Jeżeli będziesz w Paryżu, to warto przejść się po Polach Elizejskich. Dawne miejsce spotkań arystokracji dzisiaj ma długość prawie dwóch kilometrów. Znajdziesz tutaj wiele ekskluzywnych sklepów, restauracji i teatrów. Jednym z ciekawszych atrakcji na polach Elizejskich jest łuk Triumfalny. Został on zbudowany, żeby oddać cześć ludziom walczącym za Francję podczas rewolucji francuskiej i wojen napoleońskich.

Wersal

Żeby zobaczyć Wersal, musisz opuścić co prawda Paryż, jednak warto to zrobić. Piękne ogromny przepych oraz ogrody wersalskie, który zobaczysz wewnątrz tego pałacu, są warte opuszczenia miasta zakochanych na jeden dzień. Jeżeli masz jakieś wątpliwości co do tego, czy warto zobaczyć Wersal, to przeczytaj artykuł na jego temat na blogu.