Gdzie warto pojechać do Francji?

Francja jest krajem, który jest chętnie odwiedzany przez turystów. Jednocześnie osoby nigdy niebędące w nim mają często dylemat, gdzie warto pojechać. Dlatego, jeżeli zastanawiasz się, gdzie warto pojechać do Francji, albo już odwiedzałeś Francję i zastanawiasz się, czy jest tu jeszcze coś ciekawego, to przeczytaj ten artykuł.

Paryż

Jednym z najczęściej wybieranych kierunków przez turystów jest stolica Francji, czyli Paryż. Nie bez powodu jest ono nazywane miastem zakochanym — to częsty cel podróży par, zwłaszcza jako podróż poślubna. W tym mieście jest pełno atrakcji, o których znajdziesz więcej informacji na blogu. Z całą pewnością należy odwiedzić stolicę mody, miłości i sztuki. Bez względu na to, czy jedziesz tu pierwszy raz, czy już odwiedzał Paryż, to z pewnością będziesz miał tu co robić.

Lazurowe Wybrzeże i Nicea

Jeżeli uwielbiasz morze, to powinieneś wybrać się na Lazurowe wybrzeże. Jednak jest to miejsce, które mogą odwiedzić również turyści pragnący innych atrakcji. Przykładem jest Nicea — jedna z najsłynniejszych miejscowości położona nad Lazurowym Wybrzeżem. Znajdziesz w niej piękne zabytki architektury, liczne galerie sztuki i muzea, oraz niezapomniane kawiarnie i restauracje. Jeżeli twoim celem jest Lazurowe Wybrzeże i Nicea, to koniecznie odwiedź Wzgórze Zamkowe oraz Promenadę Anglików — to dwie najsłynniejsze i najbardziej atrakcyjne atrakcje tego miasta.

Chamonix

Jeżeli wolisz górskie klimaty, to z całą pewnością spodoba Ci się Francuskie miasto Chamonix. To tutaj zorganizowano pierwsze zimowe igrzyska Olimpijskie. Jeżeli uwielbiasz jazdę na nartach, to z pewnością Ci się tu spodoba — znajduje się tutaj najstarszy ośrodek narciarski we Francji. Natomiast jeżeli uwielbiasz podziwiać górskie widoki, to znajdziesz tu długą kolejkę linową, z której będziesz mógł podziwiać przepiękne krajobrazy. Oczywiście znajdziesz również górskie szlaki.

Wzgórze świętego Michała (Mont Saint Michel)

Można odnieść wrażenie, że atrakcja jest trochę mniej znana w Polsce, jednak na świecie jest bardzo popularna. Rocznie odwiedza ją ponad 3 miliony turystów (jest to druga najczęściej odwiedzana atrakcja turystyczna Francji). Z kontynentalną częścią Francji wzgórze jest połączone groblą o długości prawie 2 kilometrów.

Wzgórze Świętego Michała warto odwiedzić, ponieważ widoki są niezapomniane, najpiękniejszą atrakcję stanowi architektura. Wiele budowli zostało zaklasyfikowanych jako pomniki historii, również miasto jako całość otrzymało ten przywilej.

Strasburg

Jest ono określane jako jedno z najbardziej malowniczych miast Francji. Turystów przyciąga szczególnie serce Strasburga, Grand Ile, co oznacza Wielka Wyspa. Znajdziesz na niej mnóstwo zabytkowych budowli, chociaż najbardziej widowiskową z pewnością stanowi monumentalna katedra Notre-Dame.

W mieście siedziby ma wiele Europejskich instytucji m.in. Rada Europy, Parlament Europejski, czy też Europejski Trybunał Praw Człowieka. Samo miasto jest symbolem zjednoczenia Europy, ponieważ przez wiele lat było kością niezgody pomiędzy Francją a Niemcami.

Podsumowanie

Jak widać, Francja jest bardzo zróżnicowanym państwem, praktycznie każda osoba znajdzie tutaj miejsce, w którym będzie czuć się dobrze. Niezależnie od tego, czy wolisz morze, czy góry, czy wolisz piękne miejskie zabytki, czy też ładne krajobrazy — to wszystko znajdziesz we Francji. A i tak w tym artykule zostało poruszone tylko kilka najciekawszych miejscowości, bo nie sposób opisać je wszystkie za jednym razem. Jeżeli chcesz kolejną część, to zostaw komentarz.