Wycieczka do Zatoki Arcachon

Arcachon to jedna z najpiękniej położonych miejscowości we Francji. Na zachód od miasta rozciąga się słynna Zatoka Arcachon, nieopodal znajduje się Ocean Atlantycki, a na południu rosną ogromne, sosnowe lasy. Miasto jest pod wieloma względami wyjątkowe. W XIX miasto stało się sławnym kurortem francuskim, gdzie arystokracja przyjeżdżała leczyć schorowane zdrowie. Klimat i woda źródlana, którą odkryto w Arcachon pomagały zwłaszcza na choroby płuc. Dziś w mieście po kuracjuszach zostały eleganckie wille oraz  wspaniały budynek Kasyna. Arcachon każdemu Francuzowi kojarzy się również z ostrygami, które uważa się za jedne z najlepszych we Francji.

Kilka kilometrów od Arcachon znajduje się największa wydma Europy – Dune du Pilat, czyli Wydma Piłata. Wejście na nią wymaga trochę wysiłku, ale widok na Ocean jest spektakularny!

Program Wycieczki do Zatoki Arcachon z polskim przewodnikiem

Państwa przewodnikiem będzie Pani Małgorzata. Oto jak sama się przedstawia:

„Mieszkam w Bordeaux od ponad 9-ciu lat i jestem dyplomowanym sommelierem z wieloletnim doświadczeniem. Mój dyplom zdobyłam w renomowanej szkole CAFA w Bordeaux. Przez ponad 5 lat byłam właścicielką butiku z winami w centrum Bordeaux. Dzięki mojej pracy mam przyjemność spotykać ludzi z całego świata, z którymi lubię dzielić się moją pasją do wina i historii. Zabiorę Państwa na niezapomnianą przygodę w bardzo kameralnej i przyjaznej atmosferze pośród jednych z najbardziej renomowanych winnic na świecie. Podzielę się z Wami moją kompleksową wiedzą w łatwy i przyjazny sposób, co pozwoli Państwu lepiej zrozumieć region Bordeaux i jego wina.”

Oto program wycieczki do zatoki Arcachon:

  • Wyjedziemy z Bordeaux ok. godz. 9:30
  • Udamy się na zachód, w stronę zatoki Arcachon, położonej nad Oceanem Atlantyckim. Mieści się tutaj wydma Pyla – najwyższa wydma w Europie, wznosząca się na 110 m i rozciągająca się na niemal 3 km, która tworzy wraz z przyległymi obszarami leśnymi chroniony pomnik przyrody.
  • Po dotarciu na szczyt po specjalnie zainstalowanych schodach, odsłania się niewiarygodny widok na zatokę: półwysep Cap Ferret z jednej strony, przeogromny las sosnowy z drugiej, a na wprost – rezerwat przyrody Banc d’Arguin. Tam będziemy mogli odpocząć a ja przygotuję dla Was piknik (kanapki, sery, białe wino, croissants).
  • Po posiłku i odpoczynku pojedziemy do Arcachon i wybierzemy się na wycieczkę statkiem dookoła Île aux Oiseaux (Ptasia wyspa) (2 godz.) lub zwiedzimy farmę ostryg.
  • Wrócimy do Bordeaux ok godz. 18-tej.

Czas trwania: ok. 8 godz.

Cena: od 148€/osoby (grupa 4-osobowa)
Cena obejmuje transport z Placu Stalingrad, opiekę przewodnika, piknik, bilety wstępu.

Wycieczka odbywa się samochodem przewodnika. Jeśli jesteście większą grupą, zgłoście się do nas a przygotujemy dokładną wycenę.

Zapraszamy na wycieczkę do zatoki Arcachon z polskim przewodnikiem!