Apelacja Cognac

Za oknem samochodu przesuwa się skąpany w słonecznym świetle krajobraz zachodniej Francji: niszczejące kamienne mury, wiejskie domki z czerwonymi dachówkami, zielone, liściaste winnice pokrywające niewysokie wzgórza. A wszystko to możecie zobaczyć w mieście Cognac lub w jego okolicach – w dolinie rzeki Charente, około trzech godzin jazdy TGV na południowy zachód od Paryża.

Przybyłych do Cognac zachwyca przyjemnie niespieszne tempo życia w miasteczku, a także panujący tu łagodny klimat. W przepięknej okolicy, nad przecinającą region rzeką, rozciągają się winnice poprzetykane miasteczkami oraz samotnymi chateaux, skąpanymi w pelargoniach, różach i krzewach oleandra.

Ramowy Program

Państwa przewodnikiem będzie Pani Małgorzata. Oto jak sama się przedstawia:

„Mieszkam w Bordeaux od ponad 9-ciu lat i jestem dyplomowanym sommelierem z wieloletnim doświadczeniem. Mój dyplom zdobyłam w renomowanej szkole CAFA w Bordeaux. Przez ponad 5 lat byłam właścicielką butiku z winami w centrum Bordeaux. Dzięki mojej pracy mam przyjemność spotykać ludzi z całego świata, z którymi lubię dzielić się moją pasją do wina i historii. Zabiorę Państwa na niezapomnianą przygodę w bardzo kameralnej i przyjaznej atmosferze pośród jednych z najbardziej renomowanych winnic na świecie. Podzielę się z Wami moją kompleksową wiedzą w łatwy i przyjazny sposób, co pozwoli Państwu lepiej zrozumieć region Bordeaux i jego wina.”

Oto program wycieczki do apelacji Pessac-Léognan/Graves:

Proponuję Wam wyprawę do departamentu Charente w okolice miasteczka Cognac. Na terenie Unii Europejskiej nazwa „koniak”, a ściślej „cognac” zastrzeżona jest wyłącznie dla produktów z tej lokalizacji. Ta „woda życia” (fr. eau-de-vie) jest wytwarzana w procesie podwójnej dystylacji ze szczepów winogron takich jak Ugni Blanc, Folle Blanche, Colombard, Montils czy Semillon. Wycieczka obejmuje wizytę u jednego z producentów koniaku – domu Meukow, wraz z degustacją i posiłkiem (lunch) na terenie posiadłości (ok. 3 godz.)

Czas trwania: ok. 7 godz.

Cena: od 150 €/osoby (grupa 4-osobowa) – wraz z posiłkiem

Zapraszamy na zwiedzanie apelacji Cognac z polskim przewodnikiem !