Prowansja


Prowansja uchodzi za najbardziej malowniczy region Francji. Znajdują się tu urokliwie miasteczka położone wśród winnic, gajów oliwnych oraz rozległych pól słoneczników i lawendy. To one stanowiły inspiracje dla takich malarzy jak Vincent van Gogh, Paul Cezanne czy Pablo Picasso. W Prowansji życie płynie wolniej, spokojniej, tu celebruje się dobre jedzenie i wyśmienite wino. Wycieczka do Prowansj i to dobry pomysł na wiosenny, letni czy jesienny wypoczynek. Wczesną wiosną kwitną kwiaty, w lipcu zakwitają słynne pola lawendy, a jesienią produkuje się tu różowe wino, najlepsze we Francji. Zapewne każdy słyszał też o ziołach prowansalskich, które pochodzą właśnie z tego regionu. Prowansja jest idealnym miejscem dla osób, które uwielbiają wypoczynek wśród pięknych krajobrazów, które emanują spokojem i zapewniają żywe wspomnienia.

Prowansja jest idealnym miejscem dla osób, które uwielbiają wypoczynek wśród pięknych krajobrazów, które emanują spokojem i zapewniają żywe wspomnienia.

 

Prowansja kojarzy się przede wszystkim z intensywnie fioletowymi polami lawendy i żółtymi polami słoneczników. W pobliżu pól unosi się wspaniały zapach kwitnącej lawendy, a bzyczenie pszczół niezwykle relaksuje i odpręża. Prawie idyllicznie, ale uważajcie, pszczoły są niebezpieczne, jeśli wejdzie im się w drogę potrafią ukąsić, więc zawsze radzimy naszym turystom, żeby ubierali długie spodnie spacerując po polach lawendy. Pola lawendowe najbardziej zachwycają w okresie od połowy czerwca do połowy lipca, kiedy w pełni rozkwitają i tworzą doskonałą kompozycję.

 

Aby móc w pełni rozkoszować się wspaniałymi widokami kwitnącej lawendy, warto wybrać się na wycieczkę lawendowym szlakiem. Dwustu kilometrowa trasa rozpoczyna się w Montélimar, w którym przy okazji można zwiedzić wzniosły ratusz oraz spróbować tutejszego specjału czyli nugatu – lokalnego deseru zrobionego z masy miodowej, białka jaj i orzechów. Ten deser króluje na stołach Francuzów już od XVII wieku.

 

Podczas wycieczki do następnego miasteczka, możemy choć na chwile zatrzymać się w niewielkiej wiosce Poët-Laval, z której otaczające nas widoki podbijają serca wszystkich turystów. Zbliżając się do wioski Gringan od razu zauważymy imponujący średniowieczny zamek, który po prostu trzeba zwiedzić. Na wieży widokowej możemy podziwiać piękne, rozległe tereny i zabytkową architekturę, które wzbudzają wiele emocji.

 

Następnym punktem wycieczki jest Vaison-la-Romaine, w którym możemy podziwiać rzymskie ruiny. Czeka tu na nas 15 hektarów wspaniałych zabytków. Najważniejszym i najpiękniejszym z nich jest Katedra Notre-Dame de Nazareth. Całe miasteczko pełne jest zachwycających, dobrze zachowanych budynków, między którymi spacer będzie samą przyjemnością.

 

W drodze do Gordes warto odpocząć przez chwilę w jednym z najpiękniejszych francuskich miasteczek – Montbrun-les-Bains. Znajduje się tu średniowieczny zamek i olśniewające brukowane uliczki.

 

Gordes to niezwykle urocza mieścina, która położona jest na malowniczym wzgórzu. Średniowieczne zabudowania i kamieniste drogi wyglądają cudownie o każdej porze roku. Tutaj możemy zwiedzić wspaniały zamek oraz opactwo Abbaye Notre-Dame de Sénanque, przed którym rośnie przepiękne pole lawendowe. To zwykle tu robione są najpiękniejsze zdjęcia pól lawendowych w Prowansji.

 

Ostatnim przystankiem naszej podróży po Prowansji jest Avignon. Jeśli podróżujemy z dziećmi lub nie mamy ochoty na dalsze spacery, możemy skorzystać z turystycznego pociągu, którego trasa rozciąga się wokół najważniejszych zabytków. Tu warto zobaczyć Pałac Papieski, wzniosłe mury obronne oraz śliczne uliczki, które otaczają fascynujące budowle.

 

To tylko niektóre z wybranych punktów podczas wycieczki do Prowansji. Zapraszamy do kontaktu z nami, pomożemy ułożyć Wam najlepszy plan zwiedzania Prowansji.

 

W naszej ofercie mamy wyjazdy indywidulane z zakwaterowaniem w domkach, apartamentach, hotelach czy winnicach oraz wyjazdy dla grup zorganizowanych. Zapraszamy do kontaktu z nami, a znajdziemy Wam najlepsze zakwaterowanie i transport, a w towarzystwie naszego polskiego przewodnika, odkryjecie uroki Prowansji. To będą niezapomniane wakacje w Prowansji!

 

Polecane atrakcje Prowansji:

 

  • Kanion Verdon
  • Pola lawendy
  • Awinion – miasto Papieży
  • Akwedukt Rzymski Pont du Gard
  • Rzymskie miasta – Nimes, Arles – gdzie do tej pory zachowały się tzw. Areny, czyli teatry rzymskie, na których dziś odbywają się przedstawienia oraz corrida.
  • Orange – miasteczko w Prowansji, które słynie ze swego rzymskiego teatru
  • Maryslia – jedno z najstarszych miast Europy
  • Les Calanques – nadmorski park krajobrazowy
  • Typowe prowansalskie miasteczka takie jak Roussillon, Gordes, Menebres, Lourmarin, Bonnieux, Rustel i wiele wiele innych

 

Zapraszamy na wycieczki do Prowansji w naszym towarzystwie!


Przewodnik po Lazurowym Wybrzeżu, darmowy e-book w PDFDarmowy e-book dla Ciebie!

Przewodnik z najważniejszymi miastami i atrakcjami Lazurowego Wybrzeża.

18 stron, które ułatwią Tobie zwiedzanie Francji.

>> POBIERAM DARMOWY E-BOOK <<

Darmowy e-book z przewodnikiem!