Saint-Émilion

Saint Emilion to sredniowieczne miasteczko polozone w sercu jednego z najwazniejszych obszarow uprawy wina w regionie Bordeaux. Polozone po prawobrzeznej stronie rzeki Garonne i usytuowane na wapiennych wzgorzach, jest najpopularniejszym celem wycieczek turystow odwiedzajacych Bordeaux.

Głównym zajęciem prawie wszystkich mieszkańców Saint-Emilion jest uprawa winorośli. Jeżeli kochacie małe, francuskie miasteczka otoczone winnicami, to nie mogliście lepiej trafić! Saint-Emilion jest położone 35 kilometrów od Bordeaux, więc wycieczka do tego urokliwego miejsca trwa tylko chwilę, a wrażenia pozostają w głowie na długie tygodnie…

Program wycieczki do Saint-Émilion z polskim przewodnikiem

Państwa przewodnikiem będzie Pani Małgorzata. Oto jak sama się przedstawia:

„Mieszkam w Bordeaux od ponad 9-ciu lat i jestem dyplomowanym sommelierem z wieloletnim doświadczeniem. Mój dyplom zdobyłam w renomowanej szkole CAFA w Bordeaux. Przez ponad 5 lat byłam właścicielką butiku z winami w centrum Bordeaux. Dzięki mojej pracy mam przyjemność spotykać ludzi z całego świata, z którymi lubię dzielić się moją pasją do wina i historii. Zabiorę Was na niezapomnianą przygodę w bardzo kameralnej i przyjaznej atmosferze pośród jednych z najbardziej renomowanych winnic na świecie. Podzielę się z Wami moją kompleksową wiedzą w łatwy i przyjazny sposób, co pozwoli Wam lepiej zrozumieć region Bordeaux i jego wina.”

Oto program wycieczki do apelacji Saint Emilion:

  • Spotkanie na Placu Stalingrad o godz. 9-tej i przejazd do apelacji Pomerol gdzie odkryjemy jej „klejnot” – słynny Pétrus (krótki przystanek przed winnicą).
  • Następnie udamy się na naszą pierwszą wizytę – do jednej z rodzinnych posiadłości w apelacji Saint Emilion lub Pomerol, aby poznać tamtejszą winnicę, gdzie dowiemy się więcej na temat historii tego miejsca, sposobach produkcji win oraz na koniec spróbujemy lokalnych wyrobów (2-3 rodzaje wina).
  • Po tej wizycie pojedziemy do Saint Emilion i przespacerujemy się po tym malowniczym miasteczku wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO odkrywając jego historie, główne zabytki i podziwiając piękne widoki. Zajrzymy również “w głąb” miasteczka – odwiedzając jedną z największych podziemnych wapiennych piwnic, w których przechowuje się dzisiaj cenne wina. Będziemy mieli również okazję skosztować innej specjalności St. Emilion – pysznych makaroników, które oprócz wyjątkowego smaku mają również swoją ciekawą historię.
  • W dalszej kolejności zatrzymamy się na krótki posiłek w miejscowej piekarni (do wyboru swieże kanapki, quiches, pizza, croissants i inne domowe wypieki) i udamy się do drugiego Chateau, tym razem z klasyfikacji St. Emilion (Grand Cru Classé) na kolejną wizytę i degustację win (3-4 wina)… gdzie może nawet uda się nam usłyszeć język polski…. Podczas tej wyprawy będę waszym  przewodnikiem przekazując wiele ciekawych informacji, które pomogą Wam zrozumieć ten region i jego wina.
  • Wrócimy do Bordeaux (Place de Stalingrad) ok. godz. 14:30.

Czas trwania: ok. 5,5 godz.

Cena: od 105€/osoby (grupa 4-osobowa)
Cena obejmuje transport z Placu Stalingrad, opiekę przewodnika i koszt wizyt.
Cena nie obejmuje posiłków.

Zapraszamy do zwiedzania regionu Bordeaux z polskim przewodnikiem!