Przewodnik po Saint-Tropez

Przewodnik po Saint-Tropez przydaje się przede wszystkim, by odpowiedzieć na pytanie: jak dojechać do Saint-Tropez? To urocze miasteczko leży nieco na uboczu i z dala od Nicei. Każdego roku przyciąga jednak całe masy turystów i gwiazd.

Co takiego jest w Saint-Tropez, że każdego roku odwiedza je mnóstwo turystów, bogaczy i międzynarodowych gwiazd? Na pewno niezwykły klimat sennego rybackiego miasteczka doskonale współgrający z ogromnym przepychem, luksusem i wysokimi cenami. Na szczęście przewodnik po Saint-Tropez pozwoli ci poznać atrakcje Saint-Tropez bez rujnowania zawartości portfela!

Saint-Tropez leży niestety dość daleko od Nicei i najlepiej jest wynająć samochód lub przewodnika z autem, by tam dojechać. Podróż zajmie około 1,5 godziny w zależności od korków po drodze. Z Nicei do miasteczka pływa także prom w sezonie, ale przy kilku osobach na pewno korzystniej będzie skorzystać z samochodu.

Przewodnik po Saint-Tropez i jego atrakcjach

Saint-Tropez jest niewielkie, a życie w mieście toczy się wokół Starego Portu. Cumują w nim nie tylko łodzie rybackie, ale także jachty najzamożniejszych ludzi świata. Port nie mieści wiele jednostek, dlatego większość wspaniałych jachtów można podziwiać w oddali, na Zatoce Saint-Tropez.

Będąc w Saint-Tropez koniecznie trzeba się przespacerować po całej portowej okolicy. Nie trudno będzie trafić wtedy na ścieżkę prowadzącą do cytadeli na wzgórzu. Obecnie mieści się tam muzeum morskie. Z góry można jednak podziwiać najbardziej pocztówkowy widok na Saint-Tropez. Patrząc bardziej na północ dostrzeżemy z kolei niewielki cmentarz miejski zlokalizowany tuż przy samym brzegu morza.

Wracając do centrum można przysiąść na kawę lub wino w najpopularniejszej lokalnej restauracji. To czerwony Senequier, w którym bywają gwiazdy i prezydenci. Stąd jest już blisko do najważniejszej chyba atrakcji Saint-Tropez – Muzeum Żandarmerii i Kina w Saint-Tropez (Place Blanqui). Właśnie tam rozbudzisz wspomnienia o słynnym filmie Żandarm w Saint-Tropez z Louisem de Funes oraz poznasz tajniki pracy lokalnej żandarmerii.

Będąc w mieście należy jeszcze odwiedzić cukiernię z charakterystycznym czerwonym herbem jako logo. Miejsce stworzył Polak A. Micka, a jego deser należy obecnie do narodowych przysmaków Francji. Mowa o słynnej tarcie Tropezienne, jak nazwała tę słodkość sama Brigitte Bardot. Działo się to wszystko w latach 50-tych, kiedy aktorka pracowała w okolicy na planie filmu I Bóg stworzył kobietę. Wtedy zresztą Bardot stała się międzynarodową gwiazdą.

Jeżeli zaś szukasz plaży, na której kręcony był słynny Żandarm, koniecznie udaj się do położonej 5 km za miastem Pampelonne. To długa i piaszczysta plaża na Lazurowym Wybrzeżu, oblegana w sezonie przez tłumy turystów. Nic dziwnego, bo jest piękna, a w samym jej środku stoi słynny Club 55, w którym bawią się miliarderzy i celebryci.

Jeżeli ten przewodnik po Saint-Tropez przytłoczył cię ilością możliwych atrakcji w okolicy, możemy pomóc tobie zaplanować wczasy na Lazurowym Wybrzeżu. Wystarczy się z nami skontaktować!

Zobacz teraz inne miasta: przewodnik Lazurowe Wybrzeże