Przewodnik po Nicei

Przewodnik po Nicei to darmowy przewodnik po atrakcjach stolicy Lazurowego Wybrzeża. Nicea jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miast Francji. Zobacz jakie atrakcje Nicei zwiedzają oni podczas swojego pobytu!

Nicea to nieformalna stolica Lazurowego Wybrzeża. Wakacje na południu Francji warto zaczynać właśnie tutaj, ponieważ z Nicei łatwo dojechać do wszystkich najważniejszych miejsc i atrakcji w okolicy. Ten darmowy przewodnik po Nicei ułatwia zwiedzanie miasta, dlatego warto się zapoznać z informacjami przed przyjazdem na wczasy.

Przewodnik po Nicei – najważniejsze atrakcje miasta Nicea

Najważniejsze atrakcje Nicei są skupione dość blisko siebie. Dzięki temu można je zwiedzić w trakcie jednodniowej pieszej wycieczki. Żeby się przy tym nie nachodzić (co latem może być męczące), warto poznać najlepsze trasy zwiedzania Nicei. Łączą one wszystkie atrakcje w przyjemny spacer przerywany odpoczynkiem na kawę, lody i lunch pod gołym niebem.

Atrakcje Nicei polecane przez ten przewodnik po Nicei to:

  • Promenada Anglików. To długa na 7 km nadmorska promenada, którą możesz dojść z centrum Nicei aż do międzynarodowego lotniska. Spacerując po Promenadzie Anglików po jednej stronie masz wciąż plażę, a po drugiej rząd wspaniałych palm i ścieżkę rowerową, po której porusza się mnóstwo rowerzystów. Promenada to bardzo popularne miejsce spacerów, ale także uprawiania sportu. Od rana do późnego wieczora jest tu mnóstwo biegaczy i rolkarzy.
  • Stare Miasto w Nicei. To największe Stare Miasto na Lazurowym Wybrzeżu jest niezwykle atrakcyjne dla turystów. Spacerując wąskimi uliczkami pomiędzy bajecznie kolorowymi kamienicami poczujesz klimat Starej Nicei! Na każdym rogu znajdziesz tu niewielkie restauracje serwujące wyśmienite lokalne dania, sklepy z pamiątkami oraz lodziarnie z pysznymi lodami. Do najpopularniejszych należą Fenocchio oraz Azzurro. Obie znajdziesz w samym środku Starego Miasta tuż obok katedry św. Reparaty.
  • Wzgórze Zamkowe. To przede wszystkim duży teren zielony z cudownym widokiem na całe miasto. Dawniej stał tu zamek, a obecnie możesz tu odpocząć w cieniu drzew i podziwiać panoramę Nicei i bezkresne morze. Na Wzgórze Zamkowe wjedziesz windą, ale można też wdrapać się schodami i podziwiać widoki z różnych poziomów wzniesienia.
  • Plac Massena i Promenada Paillon. Tuż obok Starego Miasta znajduje się główny plac Nicei. To Plac Massena z jego charakterystycznym deptakiem z kafelek tworzących szachownicę. Właśnie w tym miejscu spotykają się mieszkańcy miasta oraz odbywają się największe imprezy, np. Karnawał w Nicei. Odchodząca na wschód od placu Promenada Paillon powstała w wyniku zabudowania płynącej tędy rzeki. Obecnie znajdują się tam wspaniałe ogrody. Jest też mnóstwo trawy na pikniki oraz ciekawe atrakcje dla dzieci.
  • Dzielnica Cimiez. Znajdująca się w północnej części miasta dzielnica Cimiez oferuje pamiątki po Rzymianach w tym regionie. Znajdują się tu ruiny dawnych term oraz areny antycznej. Jest też gaj oliwny dający cień w upalne dni oraz ogród należący do Franciszkanów. W Cimiez warto odwiedzić dwa słynne muzea nicejskie: Muzeum Matisse’a oraz Muzeum Chagalla.

To oczywiście nie wszystkie atrakcje, z których słynie Nicei. Przewodnik zawiera tylko te najważniejsze miejsca, które zdecydowanie warto odwiedzić. Planując wczasy na Lazurowym Wybrzeżu warto zaplanować czas na zwiedzanie tych wyjątkowych miejsc oraz oczywiście plażowanie.

Nicea – przewodnik i praktyczne porady dla turystów

Latem na Lazurowym Wybrzeżu bywa gorąco, więc trzeba pamiętać o zakładaniu czapki lub kapelusza na głowę. Zawsze też należy mieć ze sobą butelkę wody oraz unikać bezpośredniego słońca w okolicach południa.

Jeżeli planujesz zwiedzanie Nicei i innych atrakcji Lazurowego Wybrzeża, pamiętaj, że latem długie spacery są najbardziej męczące. Południe Francji najlepiej odwiedzić dwa razy w roku. W okresie od października do maja to idealny region właśnie na piesze wędrówki i poznawanie uroków natury. Z kolei od czerwca do września warto przygotować się przede wszystkim na odpoczynek na jednej z wyjątkowych plaż i tylko czasami przerywać go spacerem po ciekawych atrakcjach.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w zaplanowaniu swoich wczasów na Lazurowym Wybrzeży polecamy ofertę naszego biura podróży. Możemy przygotować dla ciebie kompleksowy plan pobytu z uwzględnieniem noclegów, dojazdów, zwiedzania oraz opieki polskiego przewodnika. Skontaktuj się z nami w tej sprawie!

Zobacz teraz inne miasta: przewodnik Lazurowe Wybrzeże