Przewodnik po Cannes

Przewodnik po Cannes odkrywa świat filmu, piaszczystych plaż, luksusu i wspaniałych zachodów słońca przy różowym winie. Takie właśnie jest Cannes i jego atrakcje, które warto poznać przed wczasami na Lazurowym Wybrzeżu!

Przewodnik po Cannes to opowieść o nieco sennej poza sezonem mieścinie na Lazurowym Wybrzeżu, która na 2 tygodnie co roku w czerwcu zamienia się w światową stolicę filmu. Zjeżdżają tu wtedy największe międzynarodowe gwiazdy prosto z Hollywood oraz cała branża filmowa. Ale atrakcje Cannes to nie tylko znany festiwal filmowy. Jest tu co robić o każdej porze roku!

Przewodnik po Cannes i atrakcjach miasta

Cannes oferuje przede wszystkim szeroką i długą piaszczystą plażę. Wiele plaż na Lazurowym Wybrzeżu jest kamienistych, a ta w Cannes bardziej przypomina nasze polskie plaże np. z Sopotu. Plaża w Cannes znajduje się w samym centrum miasta i przylega do niej druga atrakcja Cannes. To sławna promenada La Croisette, gdzie można spacerować pod palmami i mijać celebrytów schowanych pod ciemnymi okularami. Wzdłuż promenady stoją wyłącznie najlepsze, luksusowe hotele, a do tych najsłynniejszych zaliczyć można Majestic oraz Carlton.

Inne atrakcje Cannes warte odwiedzenia to Stare Miasto (Le Suquet), z którego można podziwiać panoramę miasta. W pobliżu jest także port jachtowy, gdzie cumują wspaniałe jachty i oczywiście Pałac Festiwalowy. To właśnie w tym budynku co roku odbywa się słynny Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Jego znakiem rozpoznawczym jest czerwony dywan na wielkich schodach. Także poza festiwalem dywan jest często rozłożony, a turyście chętnie robią sobie na nim pamiątkowe zdjęcia. Przy fasadzie budynku znajdują się odciski dłoni sławnych aktorów i reżyserów, m.in. Andrzeja Wajdy.

Spacerując brzegiem morza w Cannes można dostrzec zalesione treny na morzu. To z kolei Wyspy Leryńskie. Mniejsza – Wyspa św. Honorata należy do Benedyktynów, a większa, ta bliżej Cannes – Wyspa św. Małgorzaty była kiedyś więzieniem Człowieka w Żelaznej Masce. Do dzisiaj nie wiadomo, kogo spotkał tak nędzny los, ale postać ta była prawdziwa.

Przewodnik po Cannes nie byłby kompletny bez wspomnienia o czasie zwiedzania miasta. Na spacer po centrum, promenadzie i Starym Mieście warto przeznaczyć około dwóch godzin. Wyprawa na dowolną z Wysp Leryńskich to ok. 3 godzin w zależności od celu wizyty.

Zobacz teraz inne miasta: przewodnik Lazurowe Wybrzeże