Przewodnik po Antibes

Antibes leży w połowie drogi między Niceą, a Cannes na Lazurowym Wybrzeżu. Ten przewodnik po Antibes zabierze cię do wyjątkowo malowniczego miasteczka, położonego nad samym morzem, z widokiem na Alpy Nadmorskie.

Przewodnik po Antibes to opis miasteczka, które nie słynie z niezliczonej ilości atrakcji. Jest za to urocze ze względu na swoją architekturę, położenie i panujący tam klimat. Antibes jest chyba najbardziej prowansalskim z miast Lazurowego Wybrzeża. Nikt się tu nie spieszy, a życie toczy się w pobliżu pięknego prowansalskiego targu owocowo – warzywnego.

Przewodnik po Antibes i jego smakach

Antibes działa przede wszystkim na zmysły smaku. W mieście znajdziesz jeden z najładniejszych prowansalskich targów we Francji. Każdego dnia handlują tutaj owocami, warzywami, mięsem i przyprawami z całego świata. Wszystko świeże i najlepszej jakości! Kupisz tu również popularny na Prowansji Pastis, czyli nalewkę z anyżku. Tuż obok targowiska mieści się z kolei niewielkie prywatne muzeum absyntu, które właściciel urządził w swoim sklepiku. Po drugiej zaś stronie targowiska znajdziesz wejście na niewielkie Stare Miasto w Antibes. Jego największą atrakcją i chyba najważniejszą atrakcją miasta jest znajdujące się tam Muzeum Picassa. Ten sławny artysta tworzył w Antibes przez kilka miesięcy właśnie w budynku obecnego muzeum. Wyjeżdżając zostawił miastu wiele swoich dzieł.

Atrakcje Antibes to także okazały port jachtowy, znacznie większy od tego w Monako. Znajdziesz tu Przystań Miliarderów i jest to jedyne miejsce na Lazurowym Wybrzeżu, gdzie największe jachty świata mogą zacumować bezpośrednio przy kei. Każdego lata tłumy turystów spacerują w tej okolicy by zrobić sobie zdjęcie przed niezwykle luksusowymi i ogromnymi jachtami. Właściciele tych statków posiadają ogromne wille na pobliskim Półwyspie Antibes. To idealne miejsce na słoneczną wędrówkę, ponieważ większą część półwyspu można obejść malowniczą nadmorską ścieżką. Nie zapomnij tylko zabrać nakrycia głowy i wody do picia!

Zaledwie kilka kilometrów od Antibes znajdziesz park wodny i oceanarium Marineland. To atrakcja nie tylko dla najmłodszych! Można tam obejrzeć pokazy z delfinami i orkami, przejść podwodnym tunelem i zobaczyć rekiny, a także skorzystać z wodnych atrakcji typu zjeżdżalnie, baseny i sztuczne plaże.

Jeżeli ten przewodnik po Antibes spodobał się tobie, ale nadal potrzebujesz pomocy w organizacji przyjazdu na Lazurowe Wybrzeże, wystarczy się z nami skontaktować. Pomożemy ci zaplanować pobyt, kupić bilety na samolot, zarezerwować najlepsze hotele i zapewnimy opiekę polskiego przewodnika na miejscu. Pracujemy z osobami prywatnymi i grupami zorganizowanymi. Od lat mieszkamy na Lazurowym Wybrzeżu, więc znamy je jak własną kieszeń.

Zobacz teraz inne miasta: przewodnik Lazurowe Wybrzeże