Incentive

Wycieczka enoturystyczna do apelacji Pessac-Léognan/Graves

Graves to bardzo istotny podregion winny Bordeaux. Położony po lewobrzeżnej stronie Garony na południe od Bordeaux swoja nazwę zawdzięcza żwirowym glebom pokrywającym ten obszar (fr. graves = żwir). To jedyny podregion Bordeaux znany ze wszystkich trzech głównych typów win: czerwonego, białego wytrawnego i białego słodkiego.

Północna część Graves zajmuje wyodrębniona w 1987 roku apelacja Pessac-Léognan, w której położone są winnice wszystkich Chateaux z klasyfikacji Graves z 1959 roku. Natomiast w części południowej tego podregionu odnajdziemy najsłynniejsze na całym świecie słodkie wina z apelacji Sauternes produkowane ze “szlachetnej zgnilizny”

Ramowy Program

Państwa przewodnikiem będzie Pani Małgorzata. Oto jak sama się przedstawia:

„Mieszkam w Bordeaux od ponad 9-ciu lat i jestem dyplomowanym sommelierem z wieloletnim doświadczeniem. Mój dyplom zdobyłam w renomowanej szkole CAFA w Bordeaux. Przez ponad 5 lat byłam właścicielką butiku z winami w centrum Bordeaux. Dzięki mojej pracy mam przyjemność spotykać ludzi z całego świata, z którymi lubię dzielić się moją pasją do wina i historii. Zabiorę Państwa na niezapomnianą przygodę w bardzo kameralnej i przyjaznej atmosferze pośród jednych z najbardziej renomowanych winnic na świecie. Podzielę się z Wami moją kompleksową wiedzą w łatwy i przyjazny sposób, co pozwoli Państwu lepiej zrozumieć region Bordeaux i jego wina.”

Oto program wycieczki do apelacji Pessac-Léognan/Graves:

  • Wyjazd z Bordeaux z Place Victoire o godz. 9-tej.
  • Na początku naszej wyprawy pojedziemy do miasteczka Podensac gdzie znajduje się istniejący od
    1872 roku Maison Lillet – miejsce produkcji słynnego aperitivu z Bordeaux na bazie pomarańczy i
    chinowca. Zwiedzimy muzeum tego trunku a następnie skosztujemy go.
  • Z Podensac udamy się do jednej z posiadłości w apelacji Pessac-Leognan lub Graves, gdzie zwiedzimy winnice, kadzie i poznamy tajniki produkcji wina. Wizyta będzie zakończona degustacją win.
  • Następnie zawiozę Was na mały spacer po posiadłości jednego z czołowych Chateaux regionu – malowniczego Chateau Smith-Haut-Lafitte, który dumnie reprezentuje apelację Pessac-Léognan, miejsca narodzin słynnych kosmetyków Caudalie. Podczas tej wyprawy będę Waszym przewodnikiem, przekazując wiele ciekawych informacji, które pomogą Wam zrozumieć ten region i jego wina
  • Powrót do Bordeaux ok godz 14-tej

Czas trwania: ok. 5 godz.

Cena: od 100€/osoby (grupa 4-osobowa)
Cena: obejmuje transport z Placu Victoire, opiekę przewodnika i koszt wizyt.

Zapraszamy do zwiedzania regionu Bordeaux z polskim przewodnikiem!