Lazurowe Wybrzeże

Oferta

3500 PLN

Marsylia to jedno z największych i najstarszych miast Francji. Jej położenie w południowej Francji sprawia, że to doskonałe miejsce na weekendowy pobyt o każdej porze roku. To w Marsylii zaczyna się słynna Prowansja i to tu rozciągają się również Les Calanques, czyli ogromne skały wpadające do błękitnej wody Morza Śródziemnego. 30 min. jazdy pociągiem od Marsylii leży urocze miasto Aix-En-Provence. To typowo prowansalskie miejsce, gdzie w cieniu platanów skosztujecie lampkę różowego wina na tarasie jednej z wielu kawiarni.

Najważniejsze zabytki Marsylii i Aix-En-Provence:

  • Bazylika Notre Dame de La Garde  – symbol Marsylii, miejsce pielgrzymek. Z Bazyliki rozciąga się wspaniały widok na całe miasto, port i słynny Chataeu d’If, gdzie więziony był  bohater powieści Alexandra Dumas, hrabia Monte Cristo;
  • spacer wzdłuż odrestaurowanej dzielnicy doków, gdzie mieści się nowoczesny budynek Muzeum Cywilizacji Europejskich, forty obronne Św. Jana oraz Katedra “De la Major” – jeden z największych kościołów Eurpy;
  • spacer po Starym Porcie – miesjcu centralnym Marsylii, wejście na wzgórze Le Panier, do najstarszej dzielnicy Marsylii
  • spacer po parku Palais Longchamps, gdzie znajdują się zabytkowe “wodociągi”;
  • Aix-En-Provence – spacer słynną Aleja Platanową – Cours Mirabeau, zwiedzanie Katedry Saint-Sauveur, spacer po Starym Mieście i koniecznie wizyta na prawdziwym targu prowansalskim.

Dzień 1

  • Wylot z wybranego miasta Polski do Marsylii.
  • Transfer do hotelu położonego w centrum Marsylii. Czas wolny i pierwsze zapoznanie się z miastem. Kolacja w restauracji w Starym Porcie, degustacja słynnej zupy “bouillabaisse”.

Dzień 2

  • Po śniadaniu, zwiedzanie miasta z polskim przewodnikiem. Po południu wyjazd do Cassis, na rejs wzdłuż Fiordów Południa – Les Calanques. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych.

Dzień 3

Wyjazd pociągiem do miasta Aix-En-Provence, zwiedzanie miasta we własnym zakresie. Powrót do Marsylii w godzinach popołudniowych.

Dzień 4

Po śniadaniu ostatnie wolne chwile na zakup pamiątek, w godzinach popołudniowych transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Cena od 3500 PLN

Cena zawiera:

zakwaterowanie w hotelu min. 3* w Marsylii, pokój dwuosobowy ze śniadaniami

Tak

bilet lotniczy w maksymalnej kwocie 800 PLN

Tak

transfer lotnisko – hotel – lotnisko

Tak

kolacja pierwszego dnia

Tak

wycieczka do Cassis, bilet na rejs po Les Calanques

Tak

usługi przewodnika w Marsylii i Cassis (ok. 8 godz.)

Tak

opłata klimatyczna

Tak

ubezpieczenie Signal Iduna

Tak

Ostateczna wycena zostanie przygotowana po ustaleniu dat pobytu, miejsca wylotu i standardu hotelu.

City break w Marsylii czeka na Ciebie!

Polecamy