Lazurowe Wybrzeże

Oferta

2460 PLN

Karnawał w Nicei jest jednym z najstarszych i największych w Europie. Każdego roku, do Nicei przyjeżdżają tłumy turystów, aby wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu.

W tym roku 133 edycja Karnawału w Nicei odbędzie się w dniach od 17 lutego do 3 marca 2018. Ulicami Nicei przejdą kolorowe parady z huczną muzyką, tancerzami i ogromnymi kukłami, które lokalni artyści tworzą na kilka miesięcy wcześniej. Na słynnej Promenadzie Anglików odbędzie się Bitwa Kwiatowa, na której uczestnicy zostaną obsypami świeżymi kwiatami.

W tym samym czasie, w położonym tuż przy Księstwie Monako – miasteczku Menton, odbędzie się spektakularne Święto Cytryn. To festiwal cytrusów, na którym podziwiać można gigantyczne budowle zrobione tylko z cytryn i pomarańczy !

Chcesz zobaczyć jak wyglądały zeszłoroczne edycje Karnawału w Nicei –  Zobacz film! i Święta Cytryn w Menton – Zobacz film!

Proponowany terminy wycieczek na Karnawał w Nicei i Święto Cytryny w Menton:

  • 16 – 19 lutego 2018
  • 19 – 22 lutego 2018
  • 23 – 26 lutego 2018
  • 2 – 5 marca 2018

Program ramowy wycieczki:

Dzień 1

Nicea – powitanie uczestników na lotnisku przez polskiego opiekuna. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Kolacja powitalna w restauracji na Starym Mieście w Nicei lub kolacja i przejście na Paradę Wieczorną na Placu Massena.

Dzień 2

Śniadanie. W godzinach 9.30 – 11.00 zwiedzanie Nicei z polskim przewodnikiem. O godzinie 14.30 Parada Kwiatowa na Promenadzie Anglików w Nicei. O godzinie 21 Parada Wieczorna na Placu Massena w Nicei lub czas wolny.

Dzień 3

Śniadanie. O godzinie 12.00 wyjazd pociągiem do Menton. Trasa kolejowa do Menton, położona nad skalistym wybrzeżami Lazurowego Wybrzeża gwarantuje niezapomniane widoki. O godzinie 14.30 Parada Owocowa w Menton, następnie zwiedzanie wystawy w ogrodach Bovies. Powrót około godziny 19.

Dzień 4

Śniadanie. Czas wolny aż do wylotu. Transfer na lotnisko.

Cena od 2460 PLN

Cena zawiera:

3 noce w hotelu 3* w centrum Nicei, pokoje dwuosobowe ze śniadaniami, dopłata do pokoju single – 150 EUR

Tak

bilety wstępu stojące na Paradę Kwiatową, miejsca siedzące na wieczorne Corso w Nicei, Paradę Owocową i wystawę w ogrodach w Menton

Tak

transfer lotnisko – hotel – lotnisko

Tak

bilety na pociąg Nicea – Menton – Nicea, 

ubezpieczenie Signal Iduna KL i NW
, opłata klimatyczna 
zwiedzanie Nicei z przewodnikiem
, opieka pilota podczas całego wyjazdu

Tak

przelotu do Nicei, cena ok. 700-900 PLN, biuro zapewnia zakup biletu

Nie

ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych, 
świadczeń, których nie zawiera oferta

Nie

*Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia wyjazdu oraz zakwaterowania w hotelu 4*. Informacji udziela organizator.

*Z powodu złych warunków atmosferycznych organizator Karnawału – Miasto Nicea i Miasto Menton mają prawo do anulacji imprezy i zwrotu kosztów biletów wstępu.

Zobacz także: przewodnik Lazurowe Wybrzeże

Polecamy