Bordeaux

Oferta

750 €

Weekend w Bordeaux – to fantastyczny pomysł na spędzenie kilku dni na degustacji najlepszych win z regionu. To tu produkuje się najlepsze wina świata. Podczas 5 dni spędzonych w Bordeaux, poznacie wina takich apelacji jak Medoc, Saint-Emilion czy Pomerol oraz stworzycie własne wino i zaprojektujecie własną etykietę na butelkę! Zaplanowaliśmy również jeden dzień wypoczynku nad Oceanem Atlantyckim. Zapraszamy do zapoznania się z programem wycieczki.

Program ramowy

Dzień 1

Przylot w godzinach popołudniowych na lotnisko do Bordeaux, transfer do hotelu samochodem z kierowcą, polecamy kolację w jednej z knajpek na Starym Mieście w Bordeaux i spacer po wybrzeżu Garony.

Dzień 2. „Atelier tworzenia wina” i zwiedzanie winnic Saint-Emilion

Zapraszamy na wyjątkowe atelier kreacji własnego wina. Po śniadaniu transfer do Chateau Pape Clement, gdzie odbędzie się atelier, czas trwania ok. 2.30 min. Atelier rozpoczyna się o godzinie 10. W programie: zwiedzanie Chateau, jego winnic i piwnic, zapoznanie się ze specyfiką win Grands Crus, wprowadzenie do degustacji win, w tym win monogatunkowych, tworzenie własnego wina i projektowanie własnej etykiety. Na koniec zajęć degustacja win z winnicy i porówanie ich z własną butelką. Każdy uczestnik otrzymuje butelkę własnoręcznie skomponowanego wina. Zakończenie zajęć o godz. 12.30, transfer do hotelu. O godz. 14 spotkanie pod budynkiem Office de Tourisme i wyjazd na zwiedzanie winnic apelacji Pomerol i Saint-Emilion. Wycieczkę rozpoczniecie Państwo od zwiedzanie średniowiecznego miasta i podziemnych katakumb Saint-Emilion, od którego apelacja wzięła swoją nazwę. Następnie udacie się Państwo do Chateau Coutet apelacji Saint-Emilion, Chateau du Tailhas apelacji Pomerol i odbędziecie tour panoramiczny po winnicach Saint-Emilion wpisanych na Listę Unesco. Planowany powrót do Bordeaux ok. godz. 19 Zwiedzanie winnic odbywa się mini-busem w małej grupie max. 8 osób w asyście przewodnika w j. francuskim i angielskim. Odwiedzane Chateaux mogą ulec zmianie.

Dzień 3. Dzień nad Oceanem Atlantyckim

W tym dniu proponujemy Państwu wyjazd nad Ocean Atlantycki do miasta Arcachon i degustację słynnych ostryg z Zatoki Arcachon. Podróż pociągiem z Bordeaux trwa ok. 1 godz. Na miejscu udacie się Państwo w rejs panoramiczny po Zatoce Arcachon, gdzie podziwiać można urocze domki rybackie wybudowane na wodzie, a także największą Wydmę Europy – Dune du Pyla. Powrót do Bordeaux ok. godz. 19

Dzień 4. Zwiedzanie winnic Medoc

O godz. 8.50 spotkanie pod budynkiem Office de Tourisme i wyjazd na zwiedzanie winnic apelacji Medoc. Zwiedzanie i degustacja w winnicach Chateau Pieure-Lichine i Rauzan-Gassien oraz tour panoramiczny po winnicach. Planowany powrót do Bordeaux o godz. 13. Po południu czas wolny w Bordeaux lub zwiedzanie Muzeum Wina.

Dzień 5

Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko

CENA

Cena od osoby 750 €

+ cena biletu lotniczego z wybranego miasta w Polsce ok. 1000 PLN

Cena zawiera:

4 noce w pokoju dwuosobowym ze śniadaniami w hotelu 3* w centrum Bordeaux

Tak

transfery wg programu

Tak

atelier kreacji wina

Tak

wycieczkę na zwiedzanie winnic i degustację w Saint-Emilion i Pomerol – pół dnia

Tak

wycieczkę na zwiedzanie winnic i degustację Medoc – pół dnia

Tak

wyjazd do Arcachon (bilety na pociąg oraz rejs po zatoce)

Tak

ubezpieczenie Signal Iduna

Tak

opłatę klimatyczną

Tak

wyżywienia (oprócz śniadań)

Nie

wydatków własnych

Nie

biletu lotniczego

Nie

wydatków nie przewidzianych w programie

Nie

UWAGI

Program oraz kolejność odwiedzanych „Chateaux” mogą ulec zmianie. Zapewniamy natomiast wizyty w „Chateaux” o tej samej randze i poziomie.

Wyjazd skalkulowany jest dla min. 2 osób.

Zapraszamy do Bordeaux!

Polecamy